آخرین اخبار
تاریخ: 1397/04/12
شرکت پتروشیمی شازند میزبان اولین گردهمایی مدیران ومتخصصین یوتیلیتی های پتروشیمی های کشور

شرکت پتروشیمی شازند  میزبان اولین گردهمایی مدیران  ومتخصصین یوتیلیتی های پتروشیمی های کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، اولین گردهمایی مدیران و متخصصین یوتیلیتی های پتروشیمی های کشور به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند طی روزهای 6 و 7 تیر در محل سالن کنفرانس مجتمع برگزار شد.

در آیین افتتاح این گردهمایی که روز چهارشنبه 6/4/97 که با حضور مدیران و متخصصین یوتیلیتی های پتروشیمی های کشور و تعدادی از کارشناسان مجرب این حوزه برگزار شد، جناب آقای رجبی رئیس محترم روابط عمومی و امور بین الملل، ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر در جلسه، خیر مقدم و پیام جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل برای این گردهمایی به حاضرین ابلاغ کردند.

سپس جناب آقای مهندس پورمحمد ریاست محترم مجتمع و رئیس این گردهمایی در سخنانی ضمن خوش آمدگویی به مدیران و متخصصین حاضر در این جلسه گفتند هدف از برگزاری اولین گردهمایی یوتیلیتی های پتروشیمی های کشور که به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند برگزار می شود افزایش تعاملات، هم اندیشی و افزایش بهره وری میان متخصصین این حوزه در سطح صنعت پتروشیمی کشور است و امیدواریم با برگزاری این گردهمایی و ارائه مقالات و مطالب از سوی کارشناسان مربوطه شاهد تعامل بیشتر و بهبود شرایط این شرکت ها در بخش های یوتیلیتی باشیم.

مهندس پورمحمد در ادامه به معرفی شرکت پتروشیمی شازند ، دستاوردها و اقدامات موثر این شرکت پرداختند و گفتند شرکت پترشیمی شازند در سطح کشور به عنوان یک پارک صنعتی با بیشترین تنوع محصولات تولیدی شناخته می شود و از همان ابتدای تاسیس این شرکت تا به امروز دغدغه همه مدیران مدیریت پساب و حفاظت از محیط زیست بوده و این شرکت جزو اولین شرکت هایی است که در اوایل دهه 1370 گواهینامه های مختلف بین المللی (ISO) کسب کرده است.

ایشان یادآور شدند سیستم تصفیه پساب شرکت پتروشیمی شازند در سطح کشور بی نظیر می باشد و طی سه سال اخیر پتروشیمی شازند با اقدامات بسیار موثر محیط زیستی که انجام داده است و با پایش آنلاین و نمونه برداری های مداوم فعالیت ها توسط سازمان حفاظت محیط زیست این شرکت از لیست صنایع آلاینده خارج شده است و با تلاش کلیه همکاران و حمایت های مدیریت محترم، با وجود فشارهای خارج از سازمان همچنان به عنوان یک صنعت پاک شناخته می شود و شرکت پتروشیمی شازند توانسته است شعار سازمانی خود یعنی تولید محصول با کیفیت سازگار با محیط زیست را عملی نماید.

در ادامه جناب آقای مهندس عسگری رئیس بهره برداری ناحیه یوتیلیتی و دبیر همایش ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارشی از فعالیت ها، تعاملات و مقاله های ارسالی به همایش و نحوه انتخاب مقالات برتر را برای حاضرین ارائه کردند و گفتند 35 مقاله و گزارش در زمینه های مختلف به دبیرخانه همایش ارسال شد .

وی عنوان کرد این همایش حول محورهای ذیل برگزار گردید:

1- آب ( بحران آب،منابع آب، تصفیه آب، برج های خنک کن)

2- پساب (تصفیه پساب، بازیافت آب، محیط زیست)

3-جداسازی هوا ( سیستم های کرایوجنیک و ... )

4-دیگ های بخار (بهره برداری، راندمان، طول عمر)

5- مدیریت مصرف انرژی در تولید برق و بخار

6- بازیافت گازهای ارسالی به Flare

7- اتصال نیروگاه داخلی مجتمع ها به شبکه سراسری.

همچنین ایشان با ارائه گزارشی مصور به فعالیت های شاخص بهره برداری UT شرکت پتروشیمی شازند پرداختند.

پس از آن جناب آقای مهندس نفری از مدیران سابق شرکت و از کارشناسان مجرب در حوزه فعالیت های واحد یویتیلتی پتروشیمی کشور، سخنرانی با موضوع "اهمیت Utility ،چالش ها و فرصت های اشتغال در آن" برای حاضرین در جلسه ارائه کردند.

شایان ذکر است این همایش در روز های 6 و7 تیر ماه به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند برگزار شد که طی این همایش تعدادی از کارشناسان و برگزیدگان مقالات برتر خود را در زمینه های مختلف یوتیلیتی ارائه کردند که موضوع این مقالات به شرح ذیل می باشد:

·        مقاله با عنوان "زئولیت و کاربرد آن در ذخیره انرژی" ، ارائه دهنده : خانم دکتر زنده دل.

·        مقاله با عنوان " غشاهای نانوفیلتراسیون ترکیبی اصلاح شده به منظور تصفیه آب " ، ارائه دهنده : آقای دکتر سعید انصاری.

·        مقاله با عنوان " بازیافت گازهای ارسالی به فلر به عنوان سوخت کمکی بویلر " ، ارائه دهنده : آقای مهندس فاضل دولتی.

·        مقاله با عنوان " تصفیه پساب صنعتی و بهداشتی و استفاده مجدد از آن با استفاده از فرآیند ترکیبی اشعه فرابنفش و هیپوکلریت سدیم " ، ارائه دهنده : آقای مهندس محمد محمدی.

·        مقاله با عنوان " منابع غیر متعارف و بازچرخانی آب،کلید توسعه پایدار صنایع پتروشیمی " ، ارائه دهنده : آقای دکتر رضا یگانی.

·        مقاله با عنوان " مطالعه و بررسی کنترل توان راکتیو و صرفه جویی در سوخت " ، ارائه دهنده : آقای مهندس سعید وحید نیا.

·        مقاله با عنوان " بررسی اثر یون های تک ظرفیتی و دو ظرفیتی بر قدرت ته نشینی لجن در سامانه تصفیه بیولوژیکی پتروشیمی شازند " ، ارائه دهنده : آقای مهندس محمود قاسم پور.

·        مقاله با عنوان " استفاده از روش PEMS به عنوان جایگزین دستگاه آنالایزر در خروجی      Stack بویلرها " ، ارائه دهنده : آقای مهندس سعید رحیمی.

·        مقاله با عنوان " اتصال نیروگاه های داخلی صنایع به شبکه برق سراسری، فرصت ها و چالش ها " ، ارائه دهنده : آقای مهندس سعید رحیم زاده.

·        مقاله با عنوان " راهکار جدید برای تصفیه پساب اسپنت کاستیک واحد الفین پتروشیمی شازند " ، ارائه دهندگان : آقایان مهندس فرشید محمودی و آقای دکتر اسماعیل افشار.

·        مقاله با عنوان " بررسی ریسک ها و خطرات آلودگی ها و ناخالصی ها در واحدهای جداسازی هوا " ، ارائه دهنده : آقای مهندس کورش نیک اندام.

·        مقاله با عنوان " خطرات ورود ناخالصی­ های هوا به داخل کلدباکس واحد ASU ، روش های جلوگیری از تجمع ناخالصی ها " ، ارائه دهنده : آقای مهندس بهزاد عبادی نژاد.

همچنین حاضرین در این گردهمایی از برخی از واحدهای مجتمع و واحد تصفیه پساب های صنعتی بازدید کردند.