آخرین اخبار
تاریخ: 1397/04/17
شرکت پتروشیمی شازند میزبان دوره آموزشی کارشناسان محیط زیست سراسر کشور

شرکت پتروشیمی شازند میزبان دوره آموزشی کارشناسان محیط زیست سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، دوره آموزشی با عنوان "نحوه پايش آلاينده هاي خروجي دودكش ها مطابق با آخرين روش هاي استاندارد موجود" با حضور خانم دکتر انصاری مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست کشور ، جناب آقای مهندس میرزایی مدیرکل محترم سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی و کارشناسان محیط زیست، روسای ادارات نظارت و پایش و روسای ادارات آزمایشگاه های محیط زیست سراسر کشور روز شنبه 9/4/97 به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند در محل سالن کنفرانس مجتمع برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه جناب آقای مهندس میرزایی با تشکر از جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل از پذیرش میزبانی این دوره آموزشی در سخنانی به معرفی استان مرکزی پرداختند و گفتند این استان صنعتی ترین استان کشور است که قطب های صنعتی بزرگ کشور در نقاط مختلف استان مستقر و مشغول به فعالیت می باشند که یکی از شرکت های بزرگ و مهم استان و کشور شرکت پتروشیمی شازند است که متنوع ترین محصولات پتروشیمی را تولید می کند و این شرکت با همکاری های متقابل با سازمان حفاظت محیط زیست و مجموعه اقدامات موثر زیست محیطی از لیست صنایع آلاینده خارج شده است و به عنوان یکی از شاخص های زیست محیطی استان شناخته می شود و با توجه به فعالیت های ارزشمند زیست محیطی و تعاملاتی که بین این شرکت و سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد، این دوره آموزشی در اینجا برگزار می گردد.

ایشان هدف از برگزاری این دوره آموزشی را هم افزایی بیشتر و آشنایی با نحوه پايش آلاينده هاي خروجي دودكش ها مطابق با آخرين روش هاي استاندارد موجود عنوان کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در پایان صحبت های خود یادآورشدند تمام فعالیت های سازمان حفاظت محیط زیست برابر قانون است و هدف همکاران ما تعامل با صنایع مختلف در جهت کاهش آلودگی و بهبود زندگی برای امروز و آیندگان است.

در ادامه جناب آقای رجبی رئیس محترم روابط عمومی و امور بین الملل در سخنانی ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر در جلسه و ابراز خرسندی از میزبانی شرکت پتروشیمی شازند از طرف مدیریت شرکت به شرکت کنندگان حاضر در این دوره آموزشی خیرمقدم عرض کردند.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل گفتند شرکت پتروشیمی شازند طی سال ها فعالیت خود  تعامل با سازمان حفاظت محیط زیست را سر لوحه کارهای خود قرار داده و در عمل اثبات کرده است که تعامل سازمان محیط زیست با صنعت یک تعامل دوسویه و لازم است و این شرکت همواره از نظرات و مشاوره های زیست محیطی این سازمان بهره مند شده است و این باور را ایجاد کرده است که سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت پتروشیمی در کنار یکدیگر برای حفاظت  از محیط زیست تلاش می نمایند.

ایشان خاطر نشان کردند شرکت پتروشیمی شازند با مجموعه اقدامات زیست محیطی و کنترل آلاینده های مختلف از جمله گازهای فلر و گازهای خروجی و پایش آنلاین و با راهنمایی های سازمان حفاظت محیط زیست از لیست صنایع آلاینده خارج شده و به عنوان یک صنعت پاک شناخته می شود. ضمن آن که خروجی آب مجتمع از جمله آب های ناشی از بارندگی ها از مجتمع خارج نمی شود، بلکه با پروژه هایی که تعریف شده جمع آوری و بازیافت و مورد استفاده مجدد قرار می گیرند.

در این جلسه خانم دکتر انصاری مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در سخنانی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارائه اطلاعات موثر و کاربردی در راستای بهبود روند پایش ها و ایجاد یک وحدت رویه در انجام آن دانستند.

ایشان افزودند خوشبختانه با پیگیری های مستمر سازمان و بر مبنای یک کار کارشناسی دقیق که صورت گرفته، سال گذشته قانون هوای پاک به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید که در آن به موضوع خوداظهاری در پایش و هم پایش آنلاین تصریح شده است. همچنین با توجه به سیاست‌های کلی محیط زیست ابلاغی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی در بند پنجم این سیاست ها  نیز بر پایش مستمر و کنترل منابع و عوامل آلاینده‌ی هوا، آب و خاک اشاره شده است.

در ادامه جناب آقای مهندس حاج عبدالهی از اساتید دانشگاه و سازمان محیط زیست در خصوص نحوه اندازه گیری گازهای آلاینده و اصول کلی نمونه برداری ذرات از منابع انتشارات، مطالب آموزشی را برای حاضرین ارائه نمودند.

در پایان این دوره آموزشی حاضرین از نزدیک از برخی از واحدهای مجتمع از جمله کوره ضایعات سوز و واحد تصفیه پساب های صنعتی مجتمع بازدید کردند و با اقدامات محیط زیستی شرکت پتروشیمی شازند آشنا شدند.