آخرین اخبار
تاریخ: 1396/12/22
کارنامه موفق شرکت پتروشیمی شازند در عبور از سال 96

کارنامه موفق شرکت پتروشیمی شازند در عبور از سال 96

مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل که درآخرین جلسه صبحگاهی مشترک سال 96 در جمع همکاران حضور داشتند عملکرد مجموعه را با در نظر گرفتن مشکلات موجود مثبت و قابل قبول ارزیابی کردند .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، با حضور جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل و تنی چند از معاونین ، مدیران و روسای امور آخرین جلسه صبحگاهی مجتمع روز سه شنبه 22/12/96 در محل سالن جلسات ساختمان اداری و هم زمان از طریق ویدئوکنفرانس با دفتر مرکزی تهران برگزار شد.

در آغاز این جلسه و پس از استماع گزارش روزانه عملکرد روزانه مجتمع ، جناب آقای مهندس پورمحمد ریاست محترم مجتمع ضمن تبریک پیشاپیش فرارسیدن نوروز 97  از حمایت ها و پشتیبانی های جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل و هیئت مدیره محترم شرکت پتروشیمی شازند و نیز از تلاش ها و موفقیت های کسب شده در سال 96 توسط همکاران شرکت تقدیر و تشکر به عمل آوردند و بر تقویت همدلی و انسجام در شرکت در سال آینده تاکید کردند.

در ادامه جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل نیز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات کلیه همکاران گرامی از جمله معاونین، مدیران، روسا و کارشناسان و تولیدگران شرکت در سال 96 در سخنانی خاطر نشان کردند علیرغم برخی مشکلات اقتصادی در کشور اقدامات صورت گرفته در شرکت بی نظیر و برجسته بود و توانستیم سالی با موفقیت نسبی توام با دستیابی به اکثر اهدافمان را سپری نماییم و در این راه همکاری خوبی ما بین شرکت و مسئولین استان و شهرستان وجود داشت.

ایشان یادآور شدند در سال 96 تعداد قابل توجهی نیروی جوان در سطوح مختلف تحصیلی جذب شرکت شدند که با توجه به وضع نامطلوب اشتغال و معضل بیکاری بخصوص در سطح استان و اینکه برای جذب یک نفر به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز است، این اقدام شرکت پتروشیمی شازند می تواند بخشی از مشکلات اجتماعی مردم استان مرکزی را حل نماید.

همچنین ایشان در خصوص همکارانی که به افتخار بازنشستگی نائل می گردند گفتند این عزیزان دین خود را به شرکت و کشور ادا نموده و باید ضمن تقدیر از ایشان از تجربیات گرانبهای این همکاران استفاده کرد.

در ادامه مدیریت محترم عامل به بیان اقدامات انجام شده در معاونت ها و واحدهای مختلف در سال 96 پرداختند. ایشان ضمن تقدیر از معاونت محترم بازرگانی و مدیران زیرمجموعه ایشان و سایر همکاران این معاونت به فعالیت ها و اقدمات صورت گرفته سال 96  معاونت بازرگانی اشاره نمودند و بیان داشتند تلاش های زیادی برای تامین و خرید  به موقع قطعات از منابع اصلی در سال 96 صورت گرفته است که این اقدام موجب کم شدن هزینه ها شده است و جای تقدیر و تشکر دارد.

در بخش فروش هر چند میزان فروش سال 96 نسبت به سال 95 از لحاظ مقداری کاهش داشته ولی با توجه به افزایش قیمت نفت و نرخ ارز، میزان فروش از لحاظ مبلغی افزایش یافته است که توانستیم به بودجه پیش بینی شده شرکت برسیم. در خصوص قیمت برخی از محصولات تولیدی مانند محصول وینیل استات در گذشته از نظر قیمتی شرایط خوبی را نداشته ایم که پس از صادرات در بورس شاهد افزایش قیمت بوده ایم. همچنین محصول PE100 سفید و مشکی در ابتدای عرضه این محصول شرایط بازار از نظر قیمتی شرایط مطلوبی نبود و قیمت مورد انتظار ما بدست نیامد که با صادرات این محصول شرایط قیمتی خوبی را بدست آوردیم.

یکی از اقدامات مثبت در بخش فروش عرضه محصول اتوکسیلات به صورت کارمزدی بوده است و این نوع عرضه شرایط خوبی را برای ما فراهم ساخت. ضمن اینکه گرید پزشکی RPC140  و نیز اتانول آمین ها فروش خوبی در بازار داشته است. همچنین برای اولین بار در شرکت محصول TEG صادراتی قیمتی هم تراز قیمت داخلی داشته است.

مهندس ولدخانی همچنین بر تشکیل کمیته فروش جهت ارائه قیمت بهینه محصولات، پاسخگویی صحیح به مشتریان، ایجاد سیستم منابع فروش و نیز اتصال سیستم فروش خارج از مجتمع به سیستم داخلی اشاره شد.

ایشان همچنین در ادامه سخنان خود به اهمیت کار مجتمع و بخش تولید اشاره نموده و گفتند مهمترین بخش شرکت که همه تلاش ها در راستای آن صورت می گیرد، مجموعه تولید است و همه همکاران بخش های مختلف در این جهت تلاش کرده اند.

ایشان افزودند یکی از اقدامات خوب  و موثر شرکت، تولید محصول جدید PE100 بوده است که باید در سال آینده تولید یک یا دو محصول جدید را در دستور کار قرار دهیم و پتروشیمی شازند باید پیش قدم در تولید محصولات جدید در کشور باشد.

همچنین جناب آقای مهندس ولدخانی به انجام برخی اقدامات موثر در شرکت از جمله انجام تعمیرات اساسی در تعدادی از واحدهای ناحیه سه و به کارگیری از توان نیروهای شرکت و استفاده از تجهیزات داخلی و تعویض کاتالیست این واحدها اشاره کردند و گفتند اگر تعویض این کاتالیست ها صورت نمی گرفت نمی توانستیم به بودجه از پیش تعیین شده شرکت برسیم. همچنین تعویض سیستم کنترلی واحدهای بوتادین و پلی بودتادین رابر که با حضور استاندار محترم استان مرکزی به بهره برداری رسمی رسید از دیگر اقدامات بزرگ و موثر شرکت در سال 96 بوده است.

ضمناً در بخش آزمایشگاه مرکزی تلاش های زیادی در خصوص کسب گواهی استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاهیISO 17025  که مربوط به آزمون و کالیبراسیون آزمایشگاهی است صورت گرفته است که کسب این گواهینامه جای تقدیر و تشکر دارد.

ایشان در ادامه افزودند اتلاف خوراک و فلرینگ به طور قابل توجهی کاهش یافته است و صرفه جویی قابل توجهی برای شرکت به همراه داشته است. ضمن این که خوراک دریافتی و خوراک مصرفی که قبلاً با یکدیگر محاسبه می شد، اکنون به صورت مجزا محاسبه می گردد.

جناب آقای مهندس ولدخانی در خصوص دریافت خوراک مجتمع از طریق خط لوله عنوان داشتند 50% از خوراک مجتمع شامل حدود 23 هزار تن خوراک دریافتی از پالایشگاه آبادان را از طریق خط لوله دریافت نموده ایم.

مدیریت محترم عامل با تقدیر از تلاش های واحد پژوهش و فناوری شرکت پتروشیمی شازند گفتند انتظار من از این واحد بالا است و امیدواریم با تولید نمونه آزمایشگاهی محصولات مورد نظر توسط همکاران این واحد ضمن تولید این محصول، مجوز صادرات آنها را نیز دریافت نماییم.

ایشان از تلاش های معاونت مجتمع و نیز فعالیت های صورت گرفته در بخش های HSE و سرویس های جانبی در تامین آب مورد نیاز مجتمع، پیگیری تعویض لوله های فرسوده آتش نشانی و اقدامات صورت گرفته در حوزه مسائل زیست محیطی نیز تقدیر و تشکر نمودند .

جناب آقای مهندس ولدخانی بر پیگیری و به نتیجه رساندن پروژه های در دست اقدام و نیمه تمام مجتمع مانند پروژه جامع آب و پساب و پروژه بهبود وضعیت تولیدی واحدها تاکید نمودند.

مدیریت محترم عامل از اقدامات و پیگیری های مدیریت امور حقوقی و پیمان ها از جمله پیگیری اسناد منازل مهاجران، پیگیری های چند فقره پرونده های مالی تشکر کردند.

ایشان در ادامه به بیان اقدامات صورت گرفته توسط معاونت مالی پرداخته و گفتند یکی از اقدامات مثبتی که توسط  همکاران ما در معاونت مالی صورت پذیرفت، تعیین تکلیف بدهی های سنوات گذشته به تامین اجتماعی است که با همکاری واحد حقوقی پرونده های لازم بررسی شد و این پرونده ها تعیین تکلیف شد.

از دیگر اقدامات موثر این واحد می توان به مدیریت صحیح وجوه نقدی شرکت و برقراری یک حساب پشتیبان جدا از حساب جاری شرکت و دریافت سود عملیاتی از این حساب پشتیبان اشاره کرد. ایشان افزودند به دلیل شرایط خاص سیاسی ، وجوه مربوط به فروش محصولات صادراتی در حساب های داخل کشور ذخیره خواهد شد. ضمن معاونت محترم مالی شرکت پیگیر پرداخت بدهی پالایشگاه ها به سازمان امور مالیاتی کشور هستند و در این راستا سعی شده تا ارتباط مثبت و موثری بین شرکت و سازمان امور مالیاتی برقرار شود .

مدیریت محترم عامل از تلاش های معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی تقدیر نمودند و گفتند این معاونت یکی از معاونت های فعال شرکت است و امیدواریم در بخش سیستم ها و روش ها ضمن موفقیت در ممیزی های لازم گواهینامه های مربوطه را نیز کسب نماییم. ضمن اینکه در بخش مدیریت استراتژیک کارهای خوبی صورت پذیرفته و با تدوین برنامه استراتژیک شرکت شاهد پیشبرد دستاوردهای برنامه ریزی شده باشیم. همچنین از تلاش ها و فعالیت های واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکر و قدردانی می گردد.

ایشان ضمن تشکر از همکاران معاونت توسعه منابع انسانی گفتند وضعیت در این معاونت نسبت به گذشته بهبود یافته و در برخی از بخش ها چون باشگاه غذاخوری ، مجموعه رفاهی شهر مهاجران و حمل و نقل رضایتمندی نسبی کارکنان حاصل شده است و امیدواریم شاهد افزایش این رضایتمندی باشیم.

مدیریت محترم عامل با تجلیل از همکاران بازنشسته تاکید نمودند که باید جهت تکریم این همکاران  بایستی امکان استفاده ایشان از برخی امکانات رفاهی چون مجتمع تفریحی توسکا و یا سایر خدمات رفاهی در مهاجران مورد بررسی قرار گیرد و حتی الامکان در اختیار ایشان و خانواده محترمشان گذاشته شود.

همچنین باید مدیران و کارکنان معاونت منابع انسانی تکریم ارباب رجوع جهت بالابردن روحیه و انگیزه کارکنان را مد نظر داشته باشند.

جناب آقای مهندس ولدخانی از اقدامات و تلاش های همکاران محترم انبارهای محصول در مجتمع و مخازن صادراتی ماهشهر که از نزدیک از فعالیت های این مخازن بازدید کرده اند، تشکر نمودند.

 همچنین ایشان از مجموعه همکاران حراست و مدیریت محترم این مجموعه به سبب برخورد خوب و مناسب و همکاری های خوب با کارکنان و مدیریت شرکت تقدیر کردند و خاطر نشان ساختند همکاران واحد حراست با سایر همکاران رفتار بسیار خوبی دارند و رفتار خوب ایشان باعث ایجاد روحیه مثبت بین کارکنان شده است.در پایان این جلسه جناب آقای مهندس ولدخانی با اهدای لوح تقدیر و هدیه به جناب آقای مهندس صلاح الدین محمودزاده از زحمات و تلاش های ایشان در دوران کاریشان در شرکت پتروشیمی شازند در سمت مدیریت تعمیرات و نگهداری تقدیر و تشکر شد و با صدور حکمی مهندس قاسم ساکی را به عنوان مدیر تعمیرات و نگهداری شرکت پتروشیمی شازند منصوب نمودند.