آخرین اخبار
تاریخ: 1397/04/02
برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند با حضور نمایندگان سهامداران حقوقی، سهامداران حقیقی، اصحاب رسانه و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزارشد.

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 30/3/97 با حضور بالغ بر 90 درصد از نمایندگان سهامداران حقوقی و حقیقی، جناب آقای دکتر مشایخی ریاست هیئت مدیره و دیگر اعضاء محترم هیئت مدیره شرکت پتروشیمی شازند، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان بازرسی و اصحاب رسانه در محل تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد.

مجمع با تلاوت قرآن وپخش سرود ملی آغاز شد و با حضور جناب آقای دکتر نعیمی جانشین مدیرعامل و معاون امور شرکت های گروه توسعه ملی به عنوان رئیس مجمع، جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل و عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی شازند، جناب آقایان صبائی و خمیجانی به عنوان ناظر و جناب آقای علی اکبری به عنوان دبیر مجمع در جایگاه هیئت رئیسه رسمیت یافت.

در این جلسه جناب آقای مهندس ولدخانی ضمن خیرمقدم به سهامداران و تقدیر و تشکر از حمایت های مدیران شرکت های سهامدار به دستاوردها و موفقیت های شرکت در سال 96 اشاره نمودند که برخی از این دستاوردها به شرح ذیل می باشد:

. تولید محصول جدید PE100 در دو گرید مختلف و استقبال بازار صادراتی از این محصول. همچنین استفاده از کربن بلک موجود در انبارهای مجتمع جهت تولید PE100.

. تولید محصول A95 در شرکت که امیدواریم با برداشته شدن موانع صادراتی شاهد افزایش صادرات این محصول باشیم.

. تعویض کاتالیست و تعمیرات اساسی واحدهای EOEG و 2EH برای استفاده از ظرفیت کامل این واحدها که با این افزایش ظرفیت واحدهای یاد شده بودجه پیش بینی شده شرکت محقق گردید.

. تعویض و به روزرسانی سیستم های کنترلی و ایمنی واحدهای BD و PBR به سیستم هوشمند DCS.

. افزایش سود عملیاتی شرکت به میزان 45 درصد و افزایش میزان فروش محصولات تولیدی شرکت بالغ بر 2 هزار و 900 میلیارد تومان.

. افزایش صادرات محصولات تولیدی شرکت به بیش از 300 میلیون دلار در سال.

. تهیه اقلام مورد نیاز واحدهای تولیدی مجتمع از منابع اصلی که به دلیل تحریم های بین المللی سالیان متمادی امکان خرید از این منابع وجود نداشت. 

. انجام موفقیت آمیز پروژه پیگ رانی هوشمند خط لوله نفتا از مجتمع تا پالایشگاه اصفهان.

. استفاده از 3 توربین به جای 4 توربین برای تولید برق مورد نیاز واحدهای تولیدی و کاهش چشمگیر میزان گاز مصرفی مجتمع.

. استفاده از توانمندی و تخصص همکاران شرکت و فعال سازی مهندسی معکوس و توجه ویژه به ساخت داخل که صرفه جویی ارزی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

. استفاده از 15 هزار تن پروپیلن پالایشگاه امام خمینی شازند برای استفاده از ظرفیت خالی واحد PP مجتمع.

. کنترل  و نظارت بر برنامه تولیدی مجتمع به صورت ماهیانه که با این نظارت توقف های واحدهای مجتمع و به تبع آن فلرینگ خوراک این واحدها کاهش یافته است و بالغ بر 14 میلیارد تومان صرفه جویی برای شرکت حاصل گردیده است.

. اقدامات موثر در زمینه پرونده های حقوقی شرکت که در چند فقره از این پرونده ها رای به نفع شرکت صادر شده است و مبالغ قابل توجهی در حساب شرکت تثبیت شده است.

همچنین مهندس ولدخانی به اقدامات در دست اجرای شرکت در سال جاری اشاره کردند که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

. اجرای طرح جامع آب و پساب در مجتمع و استفاده از مشاوران خارجی برای اجرای آن و کاهش بهره برداری از منابع آبی زیرزمینی. ضمن این که به دنبال مذاکره با مسئولین وزارت نیرو جهت استفاده از پساب شهرهای شازند و مهاجران برای استفاده در بخش های صنعتی مجتمع می باشیم.

. پیگیری و مذاکره با مسئولین شرکت های پالایش و پخش فراورده های نفتی جهت عقد قرارداد بلندمدت برای استخراج 40 هزار تن از OFF GAS این پالایشگاه ، که در صورت تحقق می توان یک واحد 30 هزار تنی به واحدهای پلیمری شرکت اضافه نمود.

مدیریت محترم عامل در ادامه افزودند برخی از افراد به دنبال فضاسازی علیه شرکت پتروشیمی شازند و آلاینده نشان دادن این شرکت و کسب عوارض آلایندگی هستند که خوشبختانه با اقدامات موثر در زمینه حفاظت محیط زیست و همچنین پایش آنلاین مجتمع توسط سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت پتروشیمی شازند از لیست صنایع آلاینده خارج و به صنعتی سبز تبدیل شده است که امیدواریم این روند ادامه یابد.

مهندس ولدخانی در پایان سخنان خود یادآور شدند پس از تک نرخی شدن ارز مشکلات فراوانی برای شرکت های پتروشیمی کشور و دیگر صنایع ایجاد شده است و سو استفاده دلال ها از شرایط ایجاد شده افزایش یافته است که با قول مساعدت مسئولین دولتی از جمله کاهش قیمت خوراک و اختصاص بخشی از ارز حاصل شده از فروش به شرکت ها امیدواریم شرایط بهبود یابد و بتوانیم کارنامه درخشانی از شرکت پتروشیمی شازند در اختیار سهامداران محترم قرار دهیم.

پس از سخنان جناب آقای مهندس ولدخانی گزارش عملکرد هیئت مدیره شرکت پتروشیمی شازند به صورت گزارش مصور به مجمع ارائه شد و حاضرین جلسه از صورت های مالی و فعالیت های شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 آگاهی یافتند. در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس شرکت قرائت و توضیحات لازم توسط مسئولین به سمع و نظر حاضرین در مجمع رسیده، سپس سهامداران محترم پرسش های خود را در زمینه های مختلف مطرح کردند و جناب آقای مهندس ولدخانی و جناب آقای نعیمی به سوالات سهامداران محترم پاسخ دادند.

شایان ذکر است صورت های مالی شرکت در سال منتهی به 29/12/96 مورد بررسی و تصویب مجمع قرار گرفت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس علی البدل  و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های رسمی شرکت انتخاب شدند.

ضمن این که سود نقدی هر سهم 600 ریال در نظر گرفته شده است که طبق برنامه زمانبندی اعلام شده، به حساب سهامداران پرداخت خواهد شد.

در پی عملکرد بسیار موفق شرکت در سال گذشته و برگزاری موفق مجمع عمومی شرکت، جناب آقای دکتر مشایخی ریاست محترم هیئت مدیره طی پیامی از طرف خود و سایر اعضای هیئت مدیره از تلاش ها و زحمات خالصانه تک تک کارکنان و مدیران و جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل تقدیر و تشکر نمودند.