آخرین اخبار
تاریخ: 1397/09/08
بازدید جناب آقای مهندس ولدخانی از پروژه ارتقا سیستم های کنترل واحد جدا سازی هوا و بویلر D واحد بخار

بازدید جناب آقای مهندس ولدخانی  از پروژه ارتقا سیستم های کنترل واحد جدا سازی هوا و بویلر D واحد بخار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل به همراه تعدادی از مدیران و روسای امور روز سه شنبه 6/9/97 با حضور در واحدهای هواسوخت و بخار از پروژه ارتقا سیستم های کنترل واحد جدا سازی هوا و بویلر D واحد بخار مجتمع پتروشیمی شازند بازدید کردند.

در این بازدید توضیحات مبسوطی در خصوص لزوم اجرایی شدن این دو پروژه از سوی آقایان مهندس عسگری رئیس محترم ناحیه UT، مهندس نیک اندام رئیس محترم واحد هواسوخت ، مهندس ساکی مدیر محترم تعمیرات و نگهداری، مهندس رحیمی رئیس محترم تعمیرات ابزار دقیق و مهندس خدابخشی معاون محترم نگهداری و تعمیرات ابزار دقیق برای مدیریت محترم عامل ارائه شد.

سیستم کنترل واحد جدا سازی هوا در سال 1386 توسط یک شرکت فرانسوی  طراحی و در این واحد نصب گردید. این سیستم که ساخت شرکت  DELTAV و ورژن نرم افزاری آن 7.3.3 بوده است که به دلیل خارج شدن سخت افزار کامپیوترهای آن از رده تولید و نیز عدم پشتیبانی نرم افزارها و سخت افزارهای جدید از ویندوز XP مشکلاتی را برای این واحد ایجاد کرده بود.

 لذا موضوع به روزرسانی سیستم نرم افزاری و سخت افزاری آن توسط کارشناسان تعمیرات ابزاردقیق واحد نگهداری و تعمیرات مجتمع در دستور کار قرار گرفت. لازم به ذکر است که علاوه بر مسائل مذکور موارد مهم دیگری از جمله جانمایی نامناسب تجهیزات کامپیوتری در اتاق کنترل و وجود مشکلات فراوان در صفحات گرافیکی از دلایل دیگر بر اهمیت اجرا شدن این پروژه بوده است که با تلاش و پیگیری های متعدد، همکاران تعمیرات ابزار دقیق اقدام به خرید تجهیزات سخت افزاری از بازار داخلی با تاکید بر کیفیت حداکثری، قیمت مقرون به صرفه و همچنین طراحی پنل مناسب و نصب تجهیزات و همکاری با شرکت پیمانکار ایرانی نمودند که خوشبختانه در کمترین زمان ممکن و بدون هیچگونه اختلال در روند تولید واحد N2O2 و واحدهای پایین دستی ، این پروژه با بالاترین و استاندارد ترین کیفیت نصب و مورد استفاده همکاران بهره برداری ناحیه UT  مجتمع پتروشیمی شازند قرار گرفت که در نتیجه اجرایی شدن آن ، نرم افزار سیستم کنترل از ورژن 7.3.3 به ورژن 11.3.3 و سیستم عامل کامپیوترها از XP به Windows7 ارتقا داده شد. همچنین نحوه نصب سخت افزارها از حالت غیر استاندارد به طرح و فرمت صنعتی و استاندارد تغییر یافته که این اقدام موجب افزایش کارایی ، سرعت و افزایش عمر سیستم خواهد شد.

شایان ذکر است که این فرمت از نصب تجهیزات در مجتمع های پتروشیمی کشور کم سابقه می باشد و  می توان آن را به عنوان یک ایده جدید و کارآمد تلقی کرد.

همچنین کارشناسان واحد تعمیرات ابزار دقیق پروژه مشابهی برای سیستم کنترل بویلر D واحد بخار مجتمع نیز اجرایی نمودند که با این اقدام مشکلات متعدد این بویلر رفع گردید و در حال حاضر بهره بردار واحد بخار با اطمینان کامل از آن استفاده می نماید.

جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل از پیگیری ها و تلاش های ارزنده همکاران دست اندرکار در اجرایی شدن این دو پروژه تقدیر و تشکر کردند و با تاکید بر استفاده از توان و دانش فنی شرکت های داخلی این اقدام همکاران را اقدامی بی نظیر توصیف نمودند.