آخرین اخبار
تاریخ: 1398/03/23
میزبانی اجلاس هم اندیشی مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به پتروشیمی شازند رسید

میزبانی اجلاس هم اندیشی مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی  به پتروشیمی شازند رسید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، اجلاس هم اندیشی مدیران عامل شرکت های زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با حضور مدیران ارشد گروه و مدیران عامل و اعضای موظف هیات مدیره شرکت های تابعه روز دوشنبه 98/03/20 به میزبانی شرکت پتروشیمی شازند در تهران برگزار شد.

در این گردهمایی که با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز شد ابتدا جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل شرکت پتروشیمی شازند ضمن خیرمقدم به مهمانان حاضر و تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر سدیدی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به جهت برگزاری این سمینار یادآور شدند در شرکت پتروشیمی شازند همکاری و هماهنگی خوبی بین مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و مدیران میانی و کارکنان وجود دارد و از جناب آقای دکتر مشایخی رئیس محترم هیات مدیره شرکت به سبب حمایت ها و همکاری های ایشان تشکر و قدردانی نمودند.

همچنین جناب آقای مهندس ولدخانی ضمن اشاره به شعارهای بنیادین توکل به خدا، کار تیمی، مسئولیت پذیری و انجام درست کار درست که سر لوحه مدیران و کارکنان شرکت پتروشیمی شازند و شرکت های گروه توسعه ملی می باشد با ارائه گزارشی به صورت پاورپوینت به بیان عملکرد و وضعیت صنعت پتروشیمی در ایران و جهان پرداختند و نیز اهم عملکرد و فعالیت های پتروشیمی شازند را بیان نمودند.

. ویژگی صنعت پتروشیمی در ایران

ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بالا در صنایع پایین دستی بسیار محسوس است. وابستگی شدید به منابع هیدروکربوری به عنوان خوراک، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی کم نسبت به سرمایه گذاری بالا در صنایع بالادست، وابستگی به دانش فنی و فناوری پیچیده ، هنوز موفق به بومی سازی دانش فنی در کشور نشده ایم.

یکی از مشکلات صنعت پتروشیمی در کشور استقرار این صنعت در مناطق مرکزی و دور از دریا به سبب کمبود آب و عدم دسترسی به منابع کافی آب می باشد. ضعف در لجستیک (که بازارهای مناسب برای صادرات را از دست می دهیم ) عدم تکمیل زنجیره ارزش، نبود سیاست های عدم تناسب صنایع بالادست و پایین دست، ، ایجاد واحدهای پتروشیمی در مناطق مرکزی، عدم نهادینه شدن دانش فنی.

همچنین مدیریت محترم عامل توضیحاتی در خصوص فعالیت های شرکت پتروشیمی شازند ارائه نمودند و ایشان یادآورشدند ما به هیچ عنوان به دنبال افزایش تولید نیستیم بلکه هدف ما تولید محصولات با حاشیه سود بالاست. اهم فعالیت های شرکت در سال گذشته دستیابی به رکوردی بیش از 370 میلیون دلار صادرات است که 83% از این ارز به سیستم نیما برگشته است. همچنین پیک رانی لاین خوراک از پالایشگاه اصفهان به پتروشیمی شازند ، سودآوری حاصل از فعالیت های انجام شده در سال 97 شامل تولید کاتالیست SAC500 که برای اولین بار در تولید گریدهای مرتبط با PP استفاده می شود و نیز استفاده از کاتالیست کربن بلک و سایر موارد از اهم فعالیت های شرکت در این سال بوده است.

   در ادامه جناب آقای دکتر سدیدی مدیریت محترم عامل گروه توسعه ملی ضمن تقدیر و تشکر از دکتر ایروانی معاونت محترم نظارت و بازرسی دفتر مقام معظم رهبری، حضور ایشان را در جمع گروه توسعه ملی  فرصتی مغتنم شمردند.

آقای دکتر ایروانی اقتصاد مقاومتی را الگوی جدیدی در بیشینه سازی اقتصادی ، اجتماعی و پایداری پویا دانسته و دراین حوزه ایراد سخن کردند.

از دیگر سخنرانان این اجلاس جناب آقای دکتر ملکی فر متخصص در حوزه آینده نگری و آینده پژوهی مدیریت فناوری و نوآوری مطالبی را با موضوع نوآوری سازمانی، مفاهیم و سازوکارها ارائه دادند که مورد توجه ویژه مهمانان حاضر در جلسه قرار گرفت.

در پایان جناب آقای دکتر سدیدی از شرکت پتروشیمی شازند به عنوان میزبان این اجلاس خصوصاً جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل و جناب آقای دکتر مشایخی رئیس محترم هیئت مدیره و کلیه همکاران که آماده سازی این همایش را برعهده داشته اند تشکر کردند و آرزوی سال عملیاتی خوبی برای پتروشیمی شازند نمودند. ایشان همچنین تاکید کردند هدف از برگزاری این جلسات این است که مدیران عامل محترم سرخط های موضوعات را بگیرند و با تبحرشان در جهت بهبود و ارتقای عملکرد مجموعه های خود اقدام نمایند.