آخرین اخبار
تاریخ: 1392/07/21
در مجتمع پتروشیمی شازند صورت گرفت:رفع نشتی مبدل های حرارتی بدون تخلیه سیال


برای اولین بار در کشور ، در مجتمع پتروشیمی شازند صورت گرفت:رفع نشتی مبدل های حرارتی بدون تخلیه سیال برای اولین بار در کشور ، در مجتمع پتروشیمی شازند رفع نشتی یک دستگاه مبدل حرارتی بدون نیاز به تخلیه سیال انجام شد .
 رفع نشتی بر روی یک دستگاه مبدل حرارتی بدون تخلیه و خشک کردن آب موجود در آن به صورت آزمایشی توسط اداره ی بازرسی فنی طراحی و اجراء گردید که در نوع خود بی سابقه بوده است و در این زمینه تستهای لازم روی نمونه ها ی متعدد انجام شده و مورد تایید قرار گرفته اند .
 با استفاده از این روش می توان جوشکاری سایر ظروف و تجهیزات حاوی سیالات که در صنایع نفت و پتروشیمی کاربرد دارند را نیز انجام داد .
 برای این منظور کارشناسان این مجتمع با طراحی ، ساخت و به کارگیری دستگاهی موفق شدند عملیات یاد شده را به انجام برسانند . اساس کار این دستگاه بر پایه خلاء میباشدکه با رساندن وزن و فشار مایع به صفر و یا زیر صفر نشتیهای حاصل از سوراخ شدن دستگاههای پالایش به بیرون را قطع کرده و ظرف را آماده ی جوشکاری و تعمیر می نماید.
 از مزاياي به كارگيري این دستگاه در صنایع نفت و شیمیایی میتوان به موارد ذیل اشاره کرد :
1- کوتاهتر کردن زمان تعمیر بطور قابل ملاحظه.
2- کاهش چشمگیر نفرساعت تعمیراتی .
3- جلوگیری از هدر رفتن محتویات وسیالات با ارزش(Cooling water) و مواد افزودنی.
4- قابلیت به کارگیری آن برای نشت یابی جوشهای کف مخازن ذخیره ( آب , هیدروکربنی)و رفع نشتی از آنها با شیوه های خاص. که هر یک از موارد فوق در جایگاه خود از ارزش بالایی برخوردارند و کاهش هزینه های تولید و افزایش سود را برای مجموعه ی پتروشیمی و صنایع مشابه به دنبال دارند ,

بازگشت به آخرین اخبار

1