آخرین اخبار
تاریخ: 1398/04/11
در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند، عملکرد درخشان و کم نظیر شرکت مورد توجه و تقدیر سهامداران حقیقی و حقوقی قرار گرفت

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند، عملکرد درخشان  و کم نظیر شرکت مورد توجه و تقدیر سهامداران حقیقی و حقوقی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی شازند برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال 1397 ، روز دوشنبه مورخ 98/04/10 با حضور 86/64 درصد از نمایندگان سهامداران حقوقی و حقیقی در محل تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد.

این مجمع به ریاست آقای دکتر خدامرادی نماینده محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به عنوان رئیس مجمع، جناب آقایان خمیجانی نماینده محترم تاپیکو و توکلی نماینده محترم صندوق بازنشستگی کشور به عنوان ناظرین مجمع و همچنین با حضور جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل، جناب آقای مهندس پورمحمد معاونت محترم تولید، جناب آقای علی اکبری معاونت محترم مالی شرکت و دبیر مجمع و با حضور نمایندگان سازمان حسابرسی و سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین با حضور جناب آقای دکتر مشایخی رئیس محترم هیات مدیره شرکت و دیگر سهامداران حقیقی راس ساعت 10 صبح تشکیل شد.

دستور جلسه توسط دبیر به شرح زیر قرائت شد:

۱- استماع گزارش هیات‌مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال 1397.

۲- بررسی و تصویب صورت‌های مالی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال 1397.

۳- انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال 13۹۸.

۴- انتخاب روزنامه کثیر الانتشار برای درج آگهی‌های رسمی شرکت.

5انتخاب اعضای حقوقی هیات ‌مدیره.

6- سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی عادی سالانه است.

سپس گزارش عملکرد هیات مدیره شرکت پتروشیمی شازند به صورت گزارش مصور به مجمع ارائه شد و حاضرین جلسه از صورت های مالی و فعالیت های شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1397 آگاهی یافتند.

در ادامه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت قرائت و سپس سهامداران محترم پرسش های خود را در زمینه های مختلف مطرح نمودند و آقای مهندس ولدخانی، آقای دکتر خدامرادی و آقای علی اکبری به سوالات سهامداران محترم پاسخ دادند.

در مجمع عمومی سالیانه شرکت پتروشیمی شازند مصوب گردید که سود نقدی هر سهم 1500 ریال در نظر گرفته شود که طبق برنامه زمانبندی اعلام شده، به حساب سهامداران پرداخت خواهد شد.

شایان ذکر است صورت های مالی شرکت در سال منتهی به 1397/29/12 مورد بررسی و تصویب مجمع قرار گرفت و سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه های رسمی شرکت انتخاب شدند . همچنین بر اساس تصمیمات مجمع، اعضای حقوقی هیات مدیره قبلی مجدداً دوره گذشته به مدت 2 سال به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب گردیدند.

همچنین جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل شرکت در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی و تلاش های شبانه روزی همکاران خود، بیان داشتند عملکرد شرکت پتروشیمی شازند در سال 1397، عملکردی درخشان، کم نظیر و بی سابقه در طول تاریخ فعالیت این شرکت بوده است و به فضل پروردگار در این سال رکورد 53068 میلیارد ريال فروش، 370 میلیون دلار صادرات و سود خالص 12805 میلیاردريالی را به ثبت رساندیم.

مدیریت محترم عامل با اشاره به فعالیت های موثر و بی نظیر شرکت در سال 1397 اظهار داشتند در این سال با وجود مشکلات فراوان در تامین خوراک مجتمع و موانع متعدد در تولید از جمله تحریم های ظالمانه بین المللی و برخی از مشکلات داخلی از جمله اعتصاب رانندگان کامیون، با عزم و اراده تمامی مدیران و کارکنان شرکت پتروشیمی شازند، توانستیم عملکردی درخشان و قابل قبول به نمایش گذاشته و با همت مضاعف و مدیریت صحیح ، مشکلات پیش آمده را مرتفع نماییم.

ایشان افزودند در سال 1397 شرکت پتروشیمی شازند با تاکید بر توان داخلی، بیش از 350 قطعه و تجهیزات حساس مورد نیاز واحدهای تولیدی مجتمع را تولید نمود که این مهم در طول فعالیت های این شرکت بی سابقه می باشد.

جناب آقای مهندس ولدخانی به دیگر دستاوردهای شرکت در سال گذشته پرداخته  و خاطر نشان کردند از دیگر اقدامات و برنامه های موثر پتروشیمی شازند در سال 1397 می توان به همکاری با شرکت پژوهش و فناوری برای ساخت کاتالیست SAC500 به منظور تولید محصول برتر پایپ پلی اتیلن سنگین PE100 به عنوان تنها تولیدکننده آن در کشور ، امضای قرارداد با شرکت ماشین سازی اراک برای ساخت دو مخزن کروی گاز مایع هر کدام به ظرفیت 3000 متر مکعب، هماهنگی برای دریافت پساب شهرهای مهاجران و شازند به منظور کاهش بهره برداری از منابع آب زیرزمینی و همچنین اقدامات کم نظیر شرکت در راستای مسئولیت های اجتماعی و اشتغال زایی و کمک به رونق اقتصادی استان مرکزی و شهرستان شازند اشاره کرد.

همچنین مدیریت محترم عامل از آمادگی کامل شرکت برای انجام تعمیرات اساسی در اول مرداد ماه سال جاری خبر دادند.